Uzaktan Eğitim için Sanal Sınıf Nasıl Oluşturulur? 

  

Uzaktan Eğitim 

 

  

Giriş

Günümüzde sanal sınıf, öğrenme için en yaygın yöntemdir. Sanal sınıf, internet üzerinden eğitim faaliyetleri için eğitmenler ve öğrenciler arasında çevrimiçi etkileşimler sağlar. Daha fazla kaynak ve daha az sınırlama ile bilgi edinme için yeni bir yaklaşımdır.


Sanal sınıf sistemlerinden nasıl yararlanabilirsiniz? 

1. Sanal sınıf, eğitimi daha kolay hale getirir. Öğrenciler müfredata coğrafi sınırlama olmaksızın farklı yerlerden erişebilir. Çevrimiçi eğitim, her yaştan öğrenciye uzaktan eğitim fırsatı sunar.

2. Uzaktan eğitim öğrencilere daha fazla esneklik sağlar. Öğrenciler, yaşamlarına uygun programlarına göre çalışabilirler. Video konferans yetenekleriyle, eğitmenler öğrencileri gerçek zamanlı olarak görebilir, bu da öğrenci-öğretmen etkileşimini ve tartışmasını artırır.

 

Uzaktan eğitim çözümü seçenekleri


Temel Plan: USB video konferans kamerası ve Yakınlaştırma VC-B30U USB konferans kamerası, uzaktan eğitimde hayati bir rol oynar. Net bir Full HD 1080p görüntü kalitesi sağlar. VC-B30U'yu Zoom gibi bir video iletişim yazılımına bağlamak sorunsuz bir işlemdir. Sorunsuz entegrasyon ile eğitmenler, Zoom kontrol arayüzünde önceden ayarlanmış Pan-Tilt-Zoom işlevleri de dahil olmak üzere PTZ kamera üzerinde tam kontrole sahip olabilir. VC-B30U, yüz yüze çevrimiçi öğrenmeyi kolaylaştırır. 

  

Uzaktan Eğitim

 

 

Premium Plan: Medya işlemcisi ve PTZ kamera VC-A50P, ders kaydı ve video konferans için farklı çok amaçlı öğretim odaları sağlar. Mevcut ders yönetim sistemi seamle'ye bağlanabilir 

 

Uzaktan Eğitim 

 

öğrencilerin tabletler, akıllı telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar aracılığıyla derslere uzaktan erişebilmeleri için ssly. LC200 CaptureVision Sistemi ile eğitmenler dört video kaynağını karıştırabilir, aynı anda kaydedebilir, yayınlayabilir ve canlı geçiş yapabilir, bu da uzaktan eğitim için temel sistem olarak hizmet etmek için mükemmeldir.