Coronavirus Seyahat Endişeleri? Bunun yerine bir Toplantı Odası Kullanın  

 

VieoKonferans 

 

 

Coronavirus'un patlak vermesi, birçok çok uluslu şirketin çalışanlarının seyahat etmesini engellemesine neden oldu. Birçok havayolu şirketi uçuşları da askıya aldı. Bu seyahat yasakları sırasında uzaktaki meslektaşlarla çalışmanın etkili bir yolu video konferanstır. Bir video konferans odasını, uygulanması haftalar gerektiren geniş, karmaşık bir alan olarak düşünebilirsiniz; ancak, Toplantı odaları (resmi olmayan küçük konferans alanları) çok taraflı konferans görüşmeleri için hızlı bir şekilde kurulabilir. Tek ihtiyacınız olan küçük, özel bir alan ve bazı basit ekipmanlar. 

 

 

Grup Toplantı Odası Video Konferans Alanı 

 Genellikle 3 ila 6 kişi için kullanılan küçük bir toplantı odası, Toplantı alanı oluşturmak için mükemmeldir. Bu odada bir masa ve sandalyeler olacak ve iyi bir internet bağlantısına ihtiyacı var. 

  

 

Huddle Room Webcam 

 

 

Gerekli Ekipman

En iyi sonuçlar, video konferansa dahil olan TÜM konumlar, Toplantı alanlarında iyi ekipman kurulumlarına sahip olduğunda elde edilecektir! Bir odada kullanılan ses ve video kamera cihazları, görüşmelerde diğer odaların faydalanması için bulunmaktadır.

1. Web kamerası: Tüketici web kameraları, konferans aramalarında verimlilik ve bilgi alışverişi için gereken video kalitesinden sıklıkla yoksun olduğundan, profesyonel bir video konferans kamerası önerilir. Küçük Toplantı odaları için geniş açılı bir görünüm önemlidir; PTZ (pan-tilt-zoom) kameralar, daha fazla katılımcıyı barındıran daha geniş alanlar için kullanışlıdır. Lumens, Zoom sertifikalı bir PTZ konferans kamerası, 
VC-B30U ve hafif ve kompakt Profesyonel USB web kamerası VC-B10U sunar .

Lumens VC-B10U 

 

(Hakkında daha fazla bilgi edinin: VC-B30U) (Hakkında daha fazla bilgi edinin: VC-B10U) 

2. Ekran Monitörü:Bu bir bilgisayar ekranı, TV ekranı veya hatta akıllı TV dokunmatik ekranı olabilir. Herkesin net bir şekilde görebileceği kadar geniş olduğundan, ancak toplantı alanını kaplayacak kadar büyük olmadığından emin olun. 

3. Mikrofon: Çok küçük bir oda, yerleşik bir web kamerası mikrofonuyla yönetilebilir. Ancak dört veya daha fazla kişi için masanın ortasına yerleştirilmiş çok yönlü bir mikrofon, uzak uçtaki katılımcılar için daha iyi ses sağlayacaktır.  

 

lUMENS VC-B10U 

 

 

 

4. Konuşmacı: Küçük Toplantı odalarında, bilgisayar hoparlörleri veya monitöre yerleşik bir hoparlör yeterli olacaktır; ancak, harici bir hoparlör odadaki insanlar için daha iyi netlik sağlayacaktır. Bazı Toplantı odaları, monitörün hemen altında bulunan basit bir ses çubuğu kullanır.

5. Video konferans yazılımı ve yürütme ana bilgisayarı: Birçok seçenek mevcut olmasına rağmen, video konferans için en yaygın yazılım platformları arasında Zoom, Skype, Google Hangouts, Microsoft Teams, WebEx Meetings ve BlueJeans bulunur. Bu platformlardaki en tutarlı kalite, Toplantı odasındaki mini bir bilgisayar aracılığıyla sağlanacaktır. BYOD da bir seçenektir, ancak ana monitör olarak bir dizüstü bilgisayar ekranı kullanılmamalıdır.

6. Ağ ortamı:Küçük toplantı odası video konferansları tamamen İnternet üzerinden bağlanır. Çağrıdaki taraflardan yalnızca birinin yetersiz ağ bant genişliğine veya zayıf bir sinyale sahip olması durumunda, ses ve görüntü kalitesi bozularak duraklamalara, donmuş videoya ve konuşmanın bozulmasına neden olur. Bir Toplantı odası konferansına dahil olan tüm konumlar, toplantı alanları için iyi bir ağ ortamı sağlamalı ve sürdürmelidir.

Şirketiniz, Toplantı odalarının getirdiği verimlilik ve iş akışı iyileştirmelerini keşfettikten sonra, daha büyük toplantılar ve eğitim işlevleri için ek odalar oluşturmak isteyebilirsiniz! Video konferans web kameraları ve daha büyük toplantı alanı çözümleri hakkında daha fazla bilgi için mylumens.com adresini ziyaret edin .